

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Series | V1000 |
| Power Rating | 1.5 kW |
| Input Voltage | 415 V |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Power | 2 HP |
| Model Name/Number | V1000 |
| Motor Power | 2HP |
| Control Mode | Vector Control |
| Brand | Yaskawa |
| Output Current | 5 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Resistance | 30 Ω |
| Power Rating | 1000 W |
| Resistance Value | 7.5 Ohm |
| Drive Power Range | 30–45 kW |
| Input Voltage | 380V AC |
| Model Name/Number | A1000 |
| Resistor Type | Aluminium Housed |
| Protection Level | IP20 |
| Motor Power | 40 HP |
| Phase | 3 Phase |