

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Motor Power | 5 HP |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Power | 5 HP |
| Input Voltage | 415VAC |
| Phase | 3 Phase |
| Brand | Schneider |
| Model Name/Number | ATV930 |
| Input Frequency | 50Hz |
| Output Current | 9A |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Product Series | Altivar Machine ATV320 |
| Motor Power | 5 HP |
| Motor Power (HP) | 2 HP (1.5 kW) |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Power | 2 HP |
| Phase | 3 Phase |
| Input Voltage | 415VAC |
| Brand | Schneider |
| Model Name/Number | ATV312HU15N4 |
| Input Frequency | 50 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Product Series | Altivar Machine ATV320 |
| Motor Power (HP) | 1 HP (0.75 kW) |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Phase | 3 Phase |
| Input Voltage | 415vac |
| Brand | Schneider |
| Model Name/Number | ATV320 |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Output Current | 9.5A |
| Power | 5 HP |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Product Series | Altivar Machine ATV320 |
| Motor Power (HP) | 1 HP (0.75 kW) |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Phase | 3 Phase |
| Input Voltage | 415VAC |
| Input Phase | Three Phase |
| Brand | Schneider |
| Model Name/Number | ATV310 |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Output Current | 4A |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Product Series | Altivar Machine ATV320 |
| Motor Power (HP) | 1 HP (0.75 kW) |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Phase | 3 Phase |
| Input Voltage | 415 VAC |
| Input Phase | Single Phase & Three Phase |
| Application | Motor controlling |
| Model Number | ATV71 |
| Brand | Schneider |
| Model Name/Number | ATV71HD40N4 |
Unicorn controls automation leading supplier of Schneider Altivar 71 AC Drives. We are stockist of Schneider Altivar 71 AC Drives in Delhi. Schneider Altivar 71 AC Drive is Sensorless Vector drive. Schneider ac drive made in france are very high performance ac drive and running in very high temperature conditions. Schneider drives are available for all type for application like extruder, fan, pump, grinding, lift, hoist, elevator, HVAC, food, plastic etc. We provide service engineer for Schneider ac drives in all cities of India in very low charges. Schneider ac drive have below models available Schneider atv12, 1/2hp-3hp-220volt Schneider atv31- 1/2hp-20hp-440volt Schneider avt32 1hp -20hp Schneider- 1/2hp-20hp-440volt Schneider atv71, 1hp-600hp Schneider atv 61 15hp-400hp.
Schneider ATV71 AC Drive we supplies in Delhi, Noida, Faridabad, Ghaziabad, Meerut, Muzaffarnagar, Roorkee, Haridwar, Dehradun, Sonipat, Panipat, Chandigarh, Jammu, Ludhiana, Solan, baddi, Amritsar, Rohtak, Bahadurgarh, Sirsa, Bhiwani, Bhiwadi, Manesar, Ajmer, Jaipur, Chennai, Bangluru, Vijaywada, Hydrabad, Telengana, Andhra Pradesh, Ranchi, Kolkata, Howrah, Jamshedpur, Bhilai, Kanpur, Allahabad, Gorakhpur, Bhopal, Indore etc.