

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 01 Unit |
| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Output Voltage | 24V DC |
| Input Voltage Range | 24 V |
| Output Current (A) | 5A |
| Output Power (W) | 240W |
| Output Current | 25A |
| Output Power | 150W |
| Usage/Application | Industrial Automation |
| Brand | Mean Well |
| Type | AC-DC Converter |
Unicorn Controls is Authorized Siemens, Delta, Phoenix, Meanwell, Mornsun, OMRON, ABB, Schneider SMPS Power supplies Dealer Distributor in Delhi india. Siemens power supplier in Available in single phase 220vac and 440 3phase. Siemens is germany company give most high quality products. Siemens smps are short circuit protection. Siemens smps Power Suppies are available from 2.5Amp to 40amp and all DC voltage 24vdc, 12vdc, 5vdc, 36vdc,
Features:
Longer service life
Elegant design
Shock-proof
We provide smps power supplie in DELHI, NOIDA, GURGAON, FARIDABAD, Kanpur, allahabad, varanasi, Patna, Ranchi, kolkata, howraha, siliguri, assam, guwahati, Raipur, Bhilai, Renukoot, chattishgarh, Kharagpur, chennai, cuttack, bangluru, Hydrabad, vijaywada, Hisar, Rohtak, sonipat, panipat, chandigarh, Baddi, Solan, parwanoo, Jammu, Ludhiana, jalandhar, karnal, kurshetra, meerut, Ghaziabad, Roorkee, Haridwar, Ahmedabad, Gandhinagar, Surat, vadodara, Mumbai, Pune, Nashik, Mijoram, shilong, jaipur, udaipur, ajmer, Bhavnagar, Jaamnagar etc.
48vdcWe supplies Siemens power supplies to all India and its major cities like Delhi, noida, Ghaziabad guwahati Gurgaon, Faridabad Bahadurgarh sonipat panipat etc