Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power Rating | 3.7 kW / 5 HP |
| Power | 5 HP |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Input Voltage | 400 |
| Brand | LS |
| Automatic energy saving operation | Yes |
| Motor Power | 3.7K |
| Model Name/Number | IG5A |
| Operating Temperature Range | 50 |
Unicorn Controls & Automation is Authorise LS Inverter Drive Dealer in India. LSInverter Drive is made in Korea AC Drive. LS AC Drive is very eeasy to insallation and programming. LS Inverter Drive are running at all type of applciation, like Fan, Pump, Grinder, Elevator, Lift, Extruder etc. LS Inverter Drive supports all type of industry Chemical, Cement, Plastic, Warter and beverages. we have complete stock of LS ac Drives from 1HO to 100HP.
We supplies LS Inverter Drive DELHI, NOIDA, Faridabad, Gurgaon, Kolkata, Howrah, Hydrabad, Chennai, Bangluru, Coimbatore, jaipur, Bhiwadi, Ajmer, Bhopal, Indore, Sonipat, PANIPAT, bADDI, Jammu, Hisar, Rohtak, Ganhinagar, Surat, Valsad, Mumbai, Pune, meerut, Roorkee, Haridwar