

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Series | ACS580 |
| Power Rating | 3.7 kW (5 HP) |
| Input Voltage | 415 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | Sensorless Vector |
| Motor Power | 2 HP |
| Model Name/Number | ACS580 |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Output Current | 9.5A |
| Warranty | 1 YEAR |
We "Unicorn Controls & Automation" are the leading Trader, Retailer and Manufacturer of ABB AC Drive, ABB VFD etc. We are also Service Provider of Control Panel Board Repairing, Drive Repairing Service, Motor Repairing Service, etc. We specializes in providing top-tier industrial automation solutions, partnering with leading brands..
We supplies ABB AC Drive and ABB VFD in DELHI, NOIDA, GURGAON, FARIDABAD, Kanpur, allahabad, varanasi, Patna, Ranchi, kolkata, howraha, siliguri, assam, guwahati, Raipur, Bhilai, Renukoot, chattishgarh, Kharagpur, chennai, cuttack, bangluru, Hydrabad, vijaywada, Hisar, Rohtak, sonipat, panipat, chandigarh, Baddi, Solan, parwanoo, Jammu, Ludhiana, jalandhar, karnal, kurshetra, meerut, Ghaziabad, Roorkee, Haridwar, Ahmedabad, Gandhinagar, Surat, vadodara, Mumbai, Pune, Nashik, Mijoram, shilong, jaipur, udaipur, ajmer, Bhavnagar, Jaamnagar etc.